Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

18 лютого 2012 р.

Палиці спротиву до впровадження ІКТ на сучасному уроці історії!!!


За сучасними саннормами використовувати техніку можна не більше  15-ти хвилин від усього часу уроку, як на мене цілковите безглуздя, техніка повинна слугувати вчителю і учням на всіх етапах уроку і це ніяк не 15 хвилин.
Тому, все таки пропоную цю тему невідповідності  саннорм чи все ж таки відповідності по використанню техніки викликам сучасного уроку(зокрема історії та практичного курсу правознавства) обговорити!
Шкідливий вплив комп’ютера ще далеко не всім відомий і належить до факторів малої інтенсивності, негативна дія яких розвивається поступово і приховано. Вона проявляється після багатьох місяців або років праці, коли боротися з нею вже нелегко. В багатьох випадках важко навіть встановити головну причину захворювання.
Усі дисплеї – ЕЛТ і ЖК – шкідливі для очей. Як з’ясували американські вчені з університету штату Огайо, пагубний вплив моніторів криється не в електронно магнітному випромінюванні, а в тім, що люди менше моргають при роботі з комп’ютером.
При роботі з ПК користувачі часто жмуряться, щоб чіткіше розглянути деталі зображення на екрані або зменшити його яскравість. Це може привести до астенопії (зорову стомленість) і сухості очей. При максимальній напрузі зору частота моргання знижується в 4 рази у хвилину. Сама пособі така тенденція не небезпечна, однак у результаті недостатнього зволоження очей у користувача виникає почуття сильного дискомфорту, «піску в очах».
Питання вважаю відкритим!

4 коментарі:

 1. Свого часу було дуже багато нарікань на телевізор. Аргументи про його шкідливість мали приблизно такий же характер. Говорилося дуже багато про залежність підлітків від телебачення. Зараз комп'ютер й Інтернет. Мабуть, справа не в речах, а в тому, як ми їх використовуємо. Хто із нас обмежує себе в телефонних розмовах, виходячи із "встановленої" шкідливості мобільного телефону?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Але все-таки вплив є. І кожен витель повинен дотримуватися саннорм, та й директор не дасть їх порушити, бо... штраф.

   Видалити
  2. Але все-таки вплив є. І кожен витель повинен дотримуватися саннорм, та й директор не дасть їх порушити, бо... штраф.

   Видалити
  3. На сьогоднішній день виникла велика потреба в компютерах, мобільних телефонах, і питання стоїть в тому як ми їх використовуємо? Ми себе не обмежуємо в розмовах по мобільному телефону, в користуванні Інтернет. Ми стаємо залежними від цього.

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...