Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

12 листопада 2012 р.

8 листопада 2012 року проведено семінар-практикум «Статеве виховання учнів шкіл-інтернатів і їх захист від сексуального насильства»


Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (МОІППО) продовжує реалізацію проекту «Правова грамотність педагогів шкіл-інтернатів – запорука якісного правового та соціального захисту їх вихованців» (за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження»).
8 листопада 2012 року на базі МОІППО було проведено семінар-практикум «Статеве виховання учнів шкіл-інтернатів і їх захист від  сексуального насильства».
Участь у заході взяли: 1) педагогічні працівники шкіл-інтернатів м. Миколаєва та Миколаївської області; 2) науково-педагогічні працівники МОІППО - Л. М. Олійник, доцент кафедри психології, педагогіки та менеджменту освіти МОІППО, кандидат педагогічних наук, Н. А. Сторчак, доцент кафедри суспільствознавчої освіти МОІППО, кандидат юридичних наук; 3) Д. А. Мєдвєдєв, головний спеціаліст сектору захисту прав, свобод і законних інтересів неповнолітніх Служби у справах дітей Миколаївської облдержадміністрації; 4) О. Л. Колос, начальник відділу захисту прав, свобод, законних інтересів дітей прокуратури Миколаївської області; 5) Т. А. Хардікова, обласний гінеколог дитячого і підліткового віку управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації; 6) М. О. Лагодна-Елерт, практичний психолог Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1. Загальна кількість учасників семінару – 34 особи.
Тренери та експерти семінару забезпечили розгляд та розв’язання його учасниками низки важливих проблем, пов’язаних із забезпеченням статевого виховання учнів шкіл-інтернатів, правової охорони їх статевої недоторканості, а також запобігання статевому насильству відносно дітей.
Робота учасників семінару була спрямована на формування у педагогів шкіл-інтернатів професійних компетенцій з проблем статевого виховання дітей, правової охорони їх статевої недоторканості, а також запобігання статевому насильству відносно дітей.
У ході семінару-практикуму було здійснено аналіз законодавства України та правоохоронної практики відносно захисту дітей від сексуального насильства; виявлено причини та умови сексуального насильства щодо вихованців шкіл-інтернатів, визначено способи їх нейтралізації; розглянуто психологічні аспекти статевого виховання учнів шкіл-інтернатів і можливості психологічної допомоги дітям-жертвам сексуального насильства; висвітлено питання охорони репродуктивного здоров’я дітей; сформульовано складові механізму захисту вихованців шкіл-інтернатів від сексуального насильства у цілому та у межах конкретного закладу; відбувся обмін досвідом педагогів відносно розробки відповідних виховних заходів у школах-інтернатах; сформовані правові моделі поведінки педагогічних кадрів шкіл-інтернатів, необхідні для захисту їх вихованців від сексуальної експлуатації.

Інформація про проект
Метою проекту «Правова грамотність педагогів шкіл-інтернатів – запорука якісного правового та соціального захисту їх вихованців», який здійснюється Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти за підтримки Програми «Освітня програма» Міжнародного фонду «Відродження» є сприяння підвищенню правової грамотності педагогів шкіл-інтернатів м. Миколаєва та Миколаївської області та покращення якісного правового та соціального захисту вихованців цих закладів.
Керівник проекту: Старєва Анна Михайлівна (0512) 37-85-89 moippo@ moippo.mk.ua
Координатори проекту: Михайлович Ганна Іванівна (0512) 37-85-89 alex06074@rambler.ru; Сторчак Ніна Анатоліївна 0512) 37-85-89 storсhakn@gmail.com 

2 коментарі:

  1. Ніно Анатоліївно, я з інтересом прочитав інформацію про проект!

    ВідповістиВидалити
  2. Дійсно, це є проблема - як запобігти насильству та захистити дитину! Особливо в наш такий непростий час. Інтернати - це, здебільшого, навчальні заклади закритого ізольовоного типу, і в таких закладах було б доречним піднімати такі питання, як правова грамотність педагогів. Адже прецеденти, що висвітлюються в ЗМІ, красномовно показують на прогалини в системі. І ми маємо на виході нездорове покоління, скалічене як фізично так і морально!

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...