Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

19 листопада 2012 р.

Пропозиція

Через кілька днів - чергова річниця голодомору 32-33 років. Колеги, пропоную, у кого є, розмістити на блозі невеликі, але яскраві відеофрагменти щодо цієї події. Поки що дарую письмена:

Писав поет колись про вік,
Хрипів гітарною струною,
Перебирав за роком рік:
Дуель, війна, а за стіною
Звисає зашморг - сам?Не сам?
Така вже доля в небайдужих -
Побудувати світлий храм,
а потім(і не хочеш дуже)-
Примусять в небуття піти.
І памятник,аякже, треба,
У бронзі ж зовсім не страшний-
Тримай атлантом тонни неба.
До цифр - повага,подив, страх,
А до років - тим більш. І грішно
Все пророкує вічний маг
По книжці в темряві неспішно.
І арифметика проста,
І залишаються заруби,
Бо тридцять два - це не про зуби,
А тридцять три - не вік Христа.

4 коментарі:

 1. Ідею повністю підтримую. Можу порадити використати «Голодомор в Україні 1932-1933 років. Людський вимір трагедії» ― мультимедійний ресурс з історії Голодомору в Україні. Він дає можливість одночасно розглянути історію Великого Голоду в двох перспективах ― загально-історичній та через історію пересічної людини. Мультимедійний ресурс, створений Інститутом Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії, тепер доступний онлайн у пдф-версії, а всі кліпи можна завантажити у mpeg-форматі перейшовши за посиланням http://dornsife.usc.edu/vhi/ukrainian/holodomor/

  ВідповістиВидалити
 2. До речі, Вікторе Анатолійовичу, Вам варто подумати над виданням збірки своїх поезій. Чи Ви вже встигли їх опублікувати?

  ВідповістиВидалити
 3. Я теж згодна прийняти участь в цій справі. Перше, що спало мені на думку, одна стаття. Цікава, як на мій погляд. Однозначно, суперечлива. Але історія не повинна мати однозначної відповіді. http://www.pravda.com.ua/articles/2006/11/15/3177422/ Стаття була опублікована ще в 2006 році у вирі постреволюційних подій. Але, для нас, істориків, цікаве само питання і різні думки щодо його вирішення. Особливо мені подобаються коментарі до статті:) Іноді можна скласти "портрет" сучасного суспільства за ними.

  ВідповістиВидалити
 4. Є один відеофрагмент http://www.youtube.com/watch?v=pfZGhaQ59a4 (думаю, скачати його не буде проблемою). Але моє особисте ставлення до таких відеосвідчень неоднозначне. Занадто вони страшні.

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...