Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

8 листопада 2012 р.

Цікава поїздка

Під час осінньої сесії учасників проекту "Заслужені освітяни Миколаївщини" 2 листопада я відвідав Павлиську ЗОШ №1 Онуфрієвського району Кіровоградської області. Кожен вчитель знає, що ця школа - це заклад, де 22 роки (1948-1970) працював його директором В.О. Сухомлинський. Погода не дуже сприяла поїздці - вітер, дощ, та й дорога бажала бути значно кращою. Було нас - прочан до педагогічної Мекки - 50 чоловік. бажання приєднатися до сесіоністів виявили вчителі початкових класів, котрі працюють з використанням спадщини Сухомлинського. Нас зустріли вчителі школи, її нинішній директор, завідуючий райвно. По книзі відгуків видно, що вересень-жовтень кожного року для Павлиша - це багато десятків делегацій як з України , так і з зарубіжжя, навіть із Китаю, де є кілька сот шкіл, колективи яких живуть по-Сухомлинському. Це не випадково, адже вересень - це місяць і народження Сухомлинського, і його смерті, і відкриття самої школи. Ми відвідали багатющий музей, який поєднує в собі елементи побуту сім'ї Сухомлинських і звичайні музейні експозиції. Побували на сільському цвинтарі, де поклали квіти до могили Василя Олександровича і його дружини. Походили територією школи, де височіють кількадесятилітні дерева, висаджені в тому числі руками Педагога. Василь Олександрович написав за життя 48 книг, 500 наукових статей, 1500 казок і оповідань для дітей. Його праці видані 53-ма мовами світу загальним тиражем понад 15 мільйонів примірників. У школі Сухомлинського панували чотири культи: культ Батьківщини, культ людини, культ книги(ви б побачили його бібліотеку!) і культ рідного слова. Теперішні вчителі-павлишчани прагнуть підтримувати ці куль донині.
28 вересня 2012 року В.О. Сухомлинському виповнилося б 94 роки. Вінг живе в справах послідовників-однодумців.
Завітайте і ви до одного із визначних місць, пройдіть заповідними стежками, доторкніться до Скарбниці, відчуйте ту атмосферу, в якій жив і творив Учитель.
                                        В усіх куточках нашої землі
                                        Вивчають досвід
                                       Видатного педагога
                                       І не згасає світ його ідей,
                                       Не зароста до Павлиша дорога.
На завершення координати школи (05238)22-356, suhomschool@ukr.net

2 коментарі:

  1. Патріотично! Підписуюсь під кожним словом. Була у Павлиші 6 років тому і теж отримала велике задоволення від подорожі.

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...