Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

14 листопада 2012 р.

Використання фільмів "Future Shorts" у навчально-виховному процесі


Future Shorts - міжнародний фестиваль короткометражного кіно й анімації, який користується величезною популярністю. Канал фестивалю на YouTube переглядають мільйони користувачів цього сервісу. 
Всі фільми цього формату вирізняються поміж сьогоднішньої кінопродукції глибокою філософською ідеєю та потужним педагогічним потенціалом, оскільки піднімають актуальні соціально-політичні теми й питання, які турбують людей в усьому світі. 
Використання фільмів формату "Future Shorts" ідеально підходить для обговорення різноманітних питань з учнями. Досить часто головні діючі особи не промовляють жодного слова, що ще більше підсилює ефект фільму, адже зовсім не важливо в якій країні створено фільм - мову образів, символів й емоцій не потрібно перекладати. 
Наприклад, поданий нижче фільм можна використати при обговоренні тем пов'язаних  з існуванням в суспільстві стереотипів й упереджень, неонацизму в Європі тощо. При використанні подібних фільмів в роботі з учнями, найкраще підходить методичний прийом "Стоп-кадр", коли вчитель зупиняючи у відповідних місцях перегляд фільму  пропонує учням питання на кшталт: "Що на їхню думку зараз відбувається? Чому? Як будуть розгортатися події далі?". Перегляд фільму потрібно обов'язково завершувати рефлексією та обговоренням. Переконаний, що  переглянувши цей фільм, ви, як і я свого часу, розпочнете створювати колекцію своїх улюблених фільмів формату "Future Shorts". Раджу також знайти в You Tube й переглянути фільми: "Mersi", "Футболка", "Крабовая революция", "Животное". Але краще за все підписатися  на канал Future Shorts, адже тоді у вас з'явиться можливість переглядати cамі "свіжі" фільми цього кінофестивалю. 


4 коментарі:

 1. Дмитрий Леонидович! Огромное спасибо!Собираю (не первый год)коллекцию мультфильмов, "нарезаю" фрагменты из фильмов ... а тут такой подарок!

  ВідповістиВидалити
 2. Андрій Анатолійович, було б дуже цікаво й корисно, якби Ви розповіли про свій досвід. Мене особливо зацікавила Ваша фраза про використання мультфільмів. Чекаю на Вашу публікацію.

  ВідповістиВидалити
 3. Дмитро Леонідович, дякую за такі корисні матеріали, що Ви для нас готуєте. Переглянувши відео, зрозуміла, що стільки є можливостей для навчання і виховання. Відеоматеріали є гарним джерелом інформації.

  ВідповістиВидалити
 4. Дмитре, надзвичайно корисний матеріал. Я вже використав цей фільм на уроці із значною ефективністю очікуваного результату. Пропоную організувати обмін такими фрагментами, аби дарма не повзати тижнями в ютубі.

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...