Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

19 січня 2013 р.

Як використовувати мультфільми на уроках з курсу "Практичне право"

До речі, особисто мені, під час, можна сказати, втлумачування 9 - м класам курсу "Практичне право", дуже допомагають наші радянські мультфільми, які ми всі знаємо та любимо ще з дитинства. Зрозуміло, уривки з них. Особливо класичним, у цьому плані, є відома трилогія "Простоквашино". Тільки взявши на розгляд одну галузь - цивільне право України, за допомогою неї можна урізноманітнити, зробити більш цікавим та запам'ятовуваним практично кожен урок розділу №3 "Ти-і цивільно - правові відносини".
Наприклад:
Ще не навчився зберігати відео, прошу вибачення, сюжет відомий. Село, залишений без господарів будинок. Стаття 335 ЦКУкраїни  "Набуття права власності на безхазяйну річ". І представник  
сільради собака Шарик, і Дядько Федір, як особа що має часткову дієздатність(ст.31 ЦКУ)
А ще стаття 344 ЦКУ. Тобто вже щось у голові залишиться.Ще уривок, пошуки скарбу, стаття 343 ЦКУ.

Ну, а це взагалі класика: "По квитанции корова рыжая одна...."Тут взагалі діти у захваті. І стаття 787 ЦКУ "Договір прокату "про який згадує Шарик. І статті 759, ст. 760 ,ст.775 ЦКУ. А висновок, який роблять діти, проаналізувавши законодавство. Як вони жаліють Матроскіна, бо теля господарська одиниця, тому зрозуміло власність наймодавця.
Це тільки невеличкий перелік, а ще скільки цікавого і обіцяна винагорода велосипед, і полювання, і квартира "трьох кімнатний гараж". Словом, все для вчителя правознавства.

4 коментарі:

  1. Цікава стаття й чудовий ресурс! Хотілось би знати не тільки ім'я, але й прізвище автора.

    ВідповістиВидалити
  2. Я викладаю основи правових знань в 10 і 11 класі, також постійно використовую різні ситуації з мультфільмів, не дивлячись на те що діти дорослого віку, їм дуже цікаво й вони активно працюють на уроці. Наприклад мультфільм Буратіно - право на освіту, Снігова королева - кримінальне право та інші.

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую автору за ідею.Я теж на уроках правознавства часто використовую ситуації з літературних джерел-казок, романів тощо, а до використання мультфільмів не додумалася!

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...