Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

4 лютого 2013 р.

Програма Іntel«Шлях до успіху» в Миколаївській області: перспективи впровадження в регіоні          Програма Intel«Шлях до успіху» створена корпорацією  Intel у співробітництві з національними освітніми урядовими організаціями різних країн. Ця програма покликана розвивати і стимулювати навички мислення, що є актуальним для молоді у XXI-му столітті, та впроваджувати новітні інформаційні технології шляхом навчання в освітніх громадах. 
На сьогодні ця програма впроваджується і розвивається в таких країнах як Бразилія, Чилі, Китай, Єгипет, Індія, Ізраїль, Мексика, Туреччина, Росія та Україна.
В нашій країні програму повністю адаптовано до Державних освітніх стандартів України і навчальних програм. Програма має гриф Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України для використання в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах.
Програма  Intel «Шлях до успіху» є частиною освітньої ініціативи Intel «Інновації в освіті», яка спрямована на те, щоб спільно з відповідальними діячами освіти та світовими державними лідерами нести дух інновацій у процес навчання та допомагати сьогоднішнім учням стати успішними в сучасній економіці, яку ще називають «економікою знань».
      Головною метою програми є формування в учнів навичок та вмінь, пов’язаних з успішною адаптацією в суспільстві та необхідних для досягнення успіху в XXI-му столітті. У програмі ведеться цілеспрямований розвиток здатності учнів ефективно працювати, використовуючи інформаційно-комунікаційні технології для вирішення життєво важливих і суспільно вагомих проблем.
   Навчання за програмою спрямоване на формування навичок самостійного навчання, планування та вирішення проблем, організації створення і впровадження навчальних проектів.
     Пріоритетними напрямками програми є: розвиток відповідального ставлення до оточуючого світу, співробітництво і розвиток критичного мислення при вирішенні проблем, відборі й оцінюванні даних, отриманих з різноманітних джерел, зокрема, з Інтернету.
Програма  Intel «Шлях до успіху» складається з трьох курсів:
1. «Комп’ютерні технології для місцевої спільноти», який спрямовано на активне залучення учнів 5-8-их класів до життя громади школи, мікрорайону, села, міста і пошуку шляхів вирішення проблем місцевої спільноти з використанням комп’ютерних технологій;
2. «Комп’ютерні технології та майбутня професія», який спрямовано професійному самовизначенню учнів 9-10-их класів. Усі вправи та проекти цієї частини програми спрямовані на використання комп’ютерних технологій для дослідження проблем, пов’язаних зі світом професій;
3. «Комп’ютерні технології та підприємництво». В рамках цього курсу йде навчання 16-25-річних молодих людей основним поняттям і принципам підприємницької діяльності, розробці і створенню бізнес-планів. Майбутні підприємці застосовують соціальні сервіси Інтернету для напрацювання бізнес-ідей, вивчення та аналізу попиту, проведення маркетингових досліджень, створення виробничого та фінансового плану та рекламування власного бізнесу.
   Перші школи в Миколаївській області розпочали працювати за програмою ще в 2010-му році. Попри значні труднощі, пов’язані зі скороченням варіативної частини навчального плану, кожен рік до викладання навчальних курсів за програмою долучається все більше шкіл Миколаївщини. В поточному навчальному році за програмою навчається 27 груп учнів.
        Важливо, що зміст навчальних курсів побудовано таким чином, що навіть діти з особливими потребами, зможуть досягти успіху навчаючись за цією програмою. Ось, як на блозі мережевої спільноти «Фасилітатори Миколаївщини» (http://fasilitator-mk.blogspot.com/) вчитель спеціальної ЗОШ-інтерната № 2 Щербинка Оксана Володимирівна описує свої перші враження від занять за програмою: «У вересні цього навчального року я розпочала працювати за програмою "Intel - шлях до успіху" разом із своїми вихованцями, учнями спеціальної загальноосвітньої - школи - інтернату № 2 Миколаївської обласної ради. В нашій школі навчаються діти - сироти з вадами фізичного та розумового розвитку. Ми опановуємо курс "Комп`ютерні технології для місцевої спільноти". Перші заняття дітям було достатньо складно працювати, вони довго розбиралися з електронним довідником, соромилися приймати участь в іграх. Але загалом настрій був позитивний, я бачила, що їм подобається нова справа. Поступово учні стали вільніше почуватися на заняттях, із задоволенням приймають участь в іграх та обговореннях, намагаються щиро висловлювати свої думки та враження від виконаної роботи.»
Щороку для учасників програми «Шлях до упіху» корпорація Intel проводить конкурс проектів, які здійснювали учні в процесі навчання за програмою. Закономірним результатом стала перемога учнівської команди ЗОШ № 4 м. Южноукраїнська в цьому конкурсі, які реалізували два успішних проекти «Гра-змагання» та «Автомістечко».
Кожна школа, кожен педагог не зважаючи в яких умовах та в якій місцевості він працює може стати учасником програми. Для цього  потрібно заповнити анкету на сайті програми за наступною адресою: http://www.uspih.iteach.com.ua
В березні планується проведення тренінгу для вчителів, які розпочнуть працювати за програмою з вересня наступного навчального року. Своїм колегам, вчителям історії, настійно рекомендую подати заявку на участь в програмі. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...