Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

13 травня 2013 р.

Чи є ми заручниками шкільної програми?

Говорячи про психологічні передумови встановлення тоталітарних режимів розгорілася дискусія, яку ми постаралися сформулювати у назві цієї публікації. Отже, колеги, пропоную Вам висловити думку з цього приводу.

5 коментарів:

 1. Шкільну програму ніхто не відміняв. Вона дуже насичена, її треба виконувати, пам'ятаючи про ДПА та ЗНО.

  ВідповістиВидалити
 2. Раджу колегам, які слідкують за дискусією стосовно нової навчальної програми з історії, ознайомитися з публікацією методиста ЛОІППО п. Ірини Костюк, яка входила до робочих груп, що працювали над створенням концепції історичної освіти (2010), історичного компоненту державного стандарту (2011)та нової програми з історії для основної школи(2012). З публікацією можна ознайомитися за адресою:
  http://www.historians.in.ua/index.php/dyskusiya/701-iryna-kostiuk-pro-novu-prohramu-z-istorii-shche-raz-i-znovu

  ВідповістиВидалити
 3. Колеги, програма з історії ніколи не була і не може бути ідеальною.Скільки працюю , її весь час удосконалюють, але вона- недосяжні горизонти.Як не крути, наша історія є наукою політичною і в значній мірі саме "власть имущих" визначає, що помістити в програми і підручники.Не у всьому згоден із І.Костюк, але вона права в головному. Вибачте, ми до путя не знаємо, куди прямує в своєму розвитку сама Україна(економічно,політично,національно),а наука - вона ж явище вторинне, те, котре відображає політико-економічний аспект соціуму. І,за великим рахунком, хто нас, шкрабів, питається нашої думки? памятаю в міністерування Вакарчука проводилась нарада вчених і вчителів історії з питань змісту історичної освіти. Вчителі висловили ряд досить слушних пропозицій, які начебто були і прийняті схвально, та вакарчуковий час закінчився і маємо те,що маємо. Тому працюйте, виконуйте програму, а що і як ви вивчаєте з учнями, під яким соусом подаєте історичні біфштекси і салати - то вже справа ваша. Навряд чи ми викладаємо історію однаково - на сході і заході.Фактично у нас дві історії,причому при одній програмі. О Україно, багата ти на парадокси!

  ВідповістиВидалити
 4. У цьому році нам потрібно чекати вже нової програми з історії України?

  ВідповістиВидалити
 5. Чи портібно нам чекатии нової програми з історії України в цьому році?

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...