Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

18 березня 2015 р.

Використання дидактичних можливостей програми Lucidchart у процесі навчання історії

 
Однією із переваг хмарного сервісу Google-Диск, є можливість підключати до нього різноманітні додатки й програми, результати роботи з якими будуть безпосередньо зберігатися на Google-Диску. Зокрема, до таких програм належить і Lucidchart (у перекладі з англійської - зрозуміла (ясна) карта, графік). Підключити Lucidchart, як і будь які інші додатки дуже просто. Для цього на Google-Диску потрібно натиснути на кнопку "Створити", перейти до опції "Більше" й обрати опцію "Підключити інші додатки". У діалоговому вікні, яке з'являється після цієї процедури, слід обрати розділ "Освіта". Програма Lucidchart користується великою популярністю серед користувачів Інтернету, отож її можна побачити в перших строчках списку програм, які будуть пропонуватися до встановлення на Google-Диску. Обравши програму залишається тільки натиснути на кнопку "Підключити". 
    Після підключення програми до Google-Диску, увійти до неї можна просто використовуючи свій обліковий запис Google. Отож, натискаючи на Google-Диску кнопку "Створити", користувач буде бачити не тільки можливість створити документ у форматі Google-презентації, Google-форми, Google-малюнка, але й висвітиться опція створення документа за допомогою програми  Lucidchart.
    Програма призначена для створення різного роду документів у двох режимах. Перший, який умовно можна назвати вільним, передбачає, що ви, використовуючи різноманітні інструменти програми, на власний розсуд створюєте певний продукт, яким можуть бути різноманітні записи, малюнки, схеми, ментальні карти тощо. Другий, який ми назвемо шаблонним, дозволяє використовувати величезну кількість шаблонів, які у програмі об'єднано у категорії. Зрозуміло, що вчителя історії, у першу чергу, буде цікавити категорія "Навчання". У цій категорії зібрано більше 40 різноманітних шаблонів, розпочинаючи від "Сімейного дерева" й закінчуючи різноманітними варіантами ментальних карт.
 У чому ж полягають дидактичні можливості використання цієї програми у навчанні? Перерахувати такі можливості доволі складно, оскільки вони визначаються величезною кількістю наявних у програмі різноманітних інструментів для роботи з документами. Тому ми зупинимося тільки на основних:
1. Над одним документом у режимі кооперативної діяльності може працювати весь клас учнів.  Отож, будь який документ цієї програми перетворюється у віртуальну дошку.
2.  У процесі спільної роботи над документом, учні й вчитель можуть спілкуватися один з одним за допомогою модуля "Чат".
3. Усі документи створені за допомогою програми Lucidchart зберігаються не тільки на Google-Диску, але й у папках профілю користувача цієї програми. Користувач може самостійно систематизувати створені ним документи створивши відповідні папки.
4. Документ створений за допомогою цієї програми, можна опублікувати у різних форматах: веб-сторінки, pdf.-документа, зображення у форматі jpeg., посилання чи навіть html-розмітки.
5. Створеним документом можна одразу поділитися через соціальні мережі: Google+, Twitter, Facebook, LenkedIn.
6. Lucidchart встановлюється як додаток на планшет й смартфон. Отже, доступ до усіх документів, які були створені за допомогою цієї програми, завжди у вас під рукою.
     Описуючи переваги використання цієї програми у процесі організації навчання учнів, зазначимо, що Lucidchart має певні обмеження. Зокрема, безкоштовний розмір он-лайн сховища програми обмежується 25 Мб. Це означає, що з часом користувач буде змушений видаляти створені ним документи, або ж публікувати їх у форматі pdf. чи jpeg. та зберігати на власному комп'ютері. Або, що значно раціональніше, - на тому ж Google-Диску.
        

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...