Цитата дня

Без прагнення до наукової роботи вчитель неминуче підпадає під владу трьох педагогічних демонів: механічності, рутинності, банальності. Він дерев’яніє, кам’яніє, опускається.
А. Дістервег

20 травня 2015 р.

* * * Враження від XV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт "Історія та уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського


    16-18 травня 2015 р. під Києвом, в Пущі-Водиці, на базі оздоровчого табору  «Лідер»,  відбувся XV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт "Історія та уроки  Голокосту" ім. І.Б.Медвинського. Організатором конкурсу був Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за підтримки Євроазійського Єврейського Конгресу, Посольства Держави Ізраїль в Україні, Офісу Ради Європи в Україні  та німецької фундації «Пам'ять, відповідальність та майбутнє».
Відкриття Конкурсу
    Під час урочистого відкриття Конкурсу перед учасниками виступив директор Українського центру вивчення історії Голокосту  А. Ю. Подольський, який наголосив, що відновлення історичної пам’яті та встановлення історичної справедливості є важливими складовими для виховання толерантності в сучасній Україні.
Директор Українського центру вивчення історії Голокосту  А.Ю. Подольський 
    Цікавою та інформативною була зустріч із Заступником Посла Держави Ізраїль в Україні паном Іцхаком Кармелем Каганом, який привітав усіх учасників з відкриттям Конкурсу і розповів про сучасні аспекти та  майбутні перспективи співпраці  України та Ізраїлю.
  Заступник Посла Держави Ізраїль в Україні пан Іцхак Кармель Каган  

     Цього року на конкурс було подано  89 робіт. Вельмишановне журі у складі А. Ю. Подольського, Д. Л. Десятова, М. В. Тімкова,
М. І. Тяглого, В. Р. Нахмановича, Н. О. Зіневич, В. О. Боброва, І. Б. Клімової та Н. А. Резніченко відібрало до фінальної частини 50 робіт, які презентувало  більше 50 учнів 9-11 класів середніх навчальних закладів з 12 областей України (деякі дослідження виконувало кілька учнів разом), а також їх ровесники з Білорусі та Молдови. На жаль, наявність воєнних дій на сході  України унеможливила приїзд конкурсантів з-за кордону, але це не завадило їм здійснити захист своїх робіт за допомогою Skypе.
Скайп-захист учня 10 класу Майріна Олексія з м. Воковиська ( Білорусь)
Скайп-захист Анищик Юлії та Яковчик Ольги з м. Гродно (Білорусь)
  
Серед представлених на конкурс робіт були як загальні, так і регіональні дослідження Голокосту. Треба наголосити, що останні  мають особливу цінність, оскільки містять свідчення очевидців. Мали місце на конкурсі і персональні історії людей, що пережили Голокост, і історії Праведників Світу. Окремо розглядалися дослідження з геноциду ромів, художні та літературні творчі роботи, мистецькі та літературознавчі дослідження. Під час презентації власних робіт конкурсанти відповідали на запитання журі та аудиторії. На кожну роботу члени жюрі давали рецензії.
Презентація дослідницької роботи ученицею Полтавської гімназії №33 Тояник Вітою
" Особливості Голокосту на Полтавщині"

Учениця 11 класу Чабаненко Лариса з роботою " Молох Голокосту: доля євреїв Кам'янсько-Дніпровського району"
Костюк Андрій презентує вірш " Голокост".
Михайло Тяглий демонструє творчу роботу
учениці Веселівської ЗОШ Криворізького району Докієнко Діани
   Під час конкурсу раціонально використовувалась кожна хвилина. Для учнів та їх наукових керівників проводилися тренінги та практичні заняття. Михайло Тяглий  провів аналіз типових помилок, яких припускаються при написанні дослідницьких робіт, під час  практикуму для учнів "Вибір проблематики та теми дослідження", а на занятті "Особливості підбору та використання джерел у дослідженні" Віталій Нахманович надав методичні поради щодо правильного користування та оформлення посилань на джерела та літературу при написанні дослідницьких робіт. Практикум "Міжкультурне спілкування та порозуміння" та тім-білдінг проводила для учнів Євгенія Резніченко. 
      Вчителі отримали корисний досвід під час практикумів, які проводили Михайло Тяглий та Дмитро Десятов з тем «Методика порівняльного дослідження нацистського геноциду щодо різних груп. Приклад геноциду ромів» та «Проблеми вивчення різних випадків геноциду і методика викладання історії геноцидів в школі».
Практикум для вчителів
   Особливістю цьогорічного конкурсу стала екскурсія до місця пам’яті «Бабин Яр» та інших пам’ятних місць, під час якої також відвідали Майдан Незалежності та синагогу Розенберга на Подолі .
Пам'ятник розстріляним у Бабиному Яру.
Пам'ятний знак на вшанування ромів, розстріляних у Бабиному Яру.
Пам'ятний знак " Менора"
Пам'ятник " Єврейським дітям, загиблим у Бабиному Яру у 1941-1943 рр."
Синагога Розенберга на Подолі
    На конкурсі знайшовся час і для перегляду фільму «З Галичини в Ааргау: історія європейця єврейського походження» з подальшим обговоренням побаченого. І хоча обговорення виявило різні ,іноді протилежні, погляди на проблему, все ж таки спілкування було доброзичливим та невимушеним. Хотілося б підкреслити, що доброзичливість є головною рисою цього конкурсу. І члени журі, і наукові керівники, і конкурсанти ставились один до одного з теплом та повагою. Відчувалося, що в аудиторії зібралися люди,захоплені однією великою справою, від спільних зусиль кожного з яких  залежатиме, наскільки толерантним, неупередженим до стереотипів,здатним протистояти ксенофобії та антисемітизму буде українське суспільство.
     Закриття конкурсу співпало із 71–ю річницею депортації кримських татар. Тому цілком логічним було вшанування загиблих під час депортації хвилиною мовчання та  перегляд фільму «Минуле», який також присвятили річниці депортації кримськотатарського народу.
Вступне слово директора Українського центру досліджень історії Голокосту
А.Ю.Подольського перед переглядом фільма " Минуле"
    Усі учасники   заключного етапу Конкурсу отримали нагороди та подарунки - літературу з проблематики досліджень Голокосту, науково-методичні матеріали,а головне – незабутні спогади про один з яскравих моментів у їхньому житті, адже на кожного Конкурс справив величезне інтелектуальне та емоційне враження.

Нагородження переможців Конкурсу.
Делегація вчителів та учнів з Миколаївщини - учасників Конкурсу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...